Kamerový vs. zabezpečovací systém

Jaký systém instalovat první?

Kamerový vs. zabezpečovací systém

Uvažujete o koupi kamerového či zabezpečovacího systému, abyste ochránili váš majetek, ale nevíte si rady? Poradíme vám, podle čeho vybírat a jaké jsou hlavní rozdíly těchto dvou šikovných věciček.

Nejprve je ideální si upřesnit a ujasnit to, co si od kamerového či zabezpečovacího systému slibujete. Pokud vlastníte rodinný domek, nejspíše budete chtít kameru, která vás ochrání od nežádoucí návštěvy. V případě, že sháníte systém pro pracovní účely, bude pro vás rozhodující faktor zcela odlišný.

  • Zabezpečovací systémy aneb pomocníci k nezaplacení
  • Zabezpečovací systémy určitě nejsou na škodu. Těmito systémy se většinou zabezpečují místnosti, ve kterých jsou uloženy cenné předměty, prodejny, drahá elektronika či věci, o které ani ve snu nechcete přijít.
  • Nezapomeňte zabezpečit i přístupové cesty
  • Existuje několik detektorů, které vám pomohou zabezpečit přístupové cesty.

Na výběr máte následující detektory:

  • Detekce otevření dveří a okna – detektor reaguje na otevření okna.
  • Detekce pohybu osoby – detektor bude detekovat pohyb osob, které budou v dané místnosti.
  • Detekce rozbití skla– detektor je vhodný pro hlídání větších skleněných ploch jako jsou výlohy, prosklené stěny.

Existuje několik typů kamerových systémů

  • Dome a statické kamery neboli kamery jsou jasnou volbou především pro ty, kteří potřebují umístit kameru nejlépe do prostorů a místnosti. Tento typ kamer se ve většině případech používá k sledování vchodů, chodeb či výtahů. Mezi hlavní výhody těchto kamer patří menší zranitelnost a nápadnost takové kamery.
  • Bezpečností speed dome kamery jsou o něco propracovanější než obyčejné kopulové kamery. Hlavní výhodou těchto kamer je automatické otáčení a přibližování až na několik desítek metrů.

A co jsme si z dnešního článku odnesli? No přece to, že ve většině případech si kamerové systémy pořizujeme jako doplněk k zabezpečovacímu hlavně proto, abychom měli v případě trestného činu k dispozici maximální množství důkazů. I přesto ale dejte pozor na to, co zveřejníte. Veškeré záznamy a fotografie podléhají jistým omezením.

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte ZDE.

Novinky na blogu

Speciální IP kamera s funkcí počítání osob

Speciální IP kamera s funkcí počítání osob

Inteligentní software v kameře umožňuje snadné počítání všech přítomných. Dokonce i malá vzdálenost mezi lidskými hlavami postačí, aby kamera počítala jako samostatné osoby. Kromě toho je kamera schopna pokračovat v monitorování lidí, kteří mění směr, takže každý, kdo se nachází v určitém prostoru, se započítává pouze jednou. Díky tomu je ideálním řešením pro rušné komerční prostory, jako jsou supermarkety, obchodní domy, nákupní centra, železniční stanice, muzea a turistické atrakce.

číst více
Video prezentace řešení zvonku a interkomů od společnosti 2N

Video prezentace řešení zvonku a interkomů od společnosti 2N

Bezpečnostní interkom 2N® IP si díky modularitě sestavíte přesně podle vašich potřeb. Zajistí spolehlivou kontrolu vstupu do budovy a umožní vám rovněž snadné propojení s jinými systémy, čímž dosáhnete ještě vyšší bezpečnost objektu. Dostupné rovněž v černé barvě, se čtečkou otisků prstů, Bluetooth modulem či dotykovým displejem.

číst více