Kamerový vs. zabezpečovací systém

Kamerový vs. zabezpečovací systém

Uvažujete o koupi kamerového či zabezpečovacího systému, abyste ochránili váš majetek, ale nevíte si rady? Poradíme vám, podle čeho vybírat a jaké jsou hlavní rozdíly těchto dvou šikovných věciček.

Nejprve je ideální si upřesnit a ujasnit to, co si od kamerového či zabezpečovacího systému slibujete. Pokud vlastníte rodinný domek, nejspíše budete chtít kameru, která vás ochrání od nežádoucí návštěvy. V případě, že sháníte systém pro pracovní účely, bude pro vás rozhodující faktor zcela odlišný.

Zabezpečovací systémy aneb pomocníci k nezaplacení

Zabezpečovací systémy určitě nejsou na škodu. Těmito systémy se většinou zabezpečují místnosti, ve kterých jsou uloženy cenné předměty, prodejny, drahá elektronika či věci, o které ani ve snu nechcete přijít.

Nezapomeňte zabezpečit i přístupové cesty

Existuje několik detektorů, které vám pomohou zabezpečit přístupové cesty. Na výběr máte následující detektory:

Detekce otevření dveří a okna – detektor reaguje na otevření okna.

Detekce pohybu osoby – detektor bude detekovat pohyb osob, které budou v dané místnosti.

Detekce rozbití skla– detektor je vhodný pro hlídání větších skleněných ploch jako jsou výlohy, prosklené stěny.

Existuje několik typů kamerových systémů

Dome kamery neboli kopulové kamery jsou jasnou volbou především pro ty, kteří potřebují umístit kameru nejlépe na strop místnosti. Tento typ kamer se ve většině případech používá k sledování vchodů, chodeb či výtahů. Mezi hlavní výhody těchto kamer patří menší zranitelnost a nápadnost takové kamery.

Bezpečností speed dome kamery jsou o něco propracovanější než obyčejné kopulové kamery. Hlavní výhodou těchto kamer je automatické otáčení a přibližování až na několik desítek metrů.

A co jsme si z dnešního článku odnesli? No přece to, že ve většině případech si kamerové systémy pořizujeme jako doplněk k zabezpečovacímu hlavně proto, abychom měli v případě trestného činu k dispozici maximální množství důkazů. I přesto ale dejte pozor na to, co zveřejníte. Veškeré záznamy a fotografie podléhají jistým omezením.

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte ZDE.