Máte na záznamu z kamer zachyceného zloděje, který vás okradl o váš majetek, ale nevíte, jak dále postupovat? Odpověď je jednoduchá. Jako první se obraťte se na policii, která vše převezme do svých rukou. Čemu se naopak vyhnout? No přece internetu a sociálním sítím. I sdílené video může být nakonec použito proti vám, aniž byste si toho byli předem vědomi.
- V dnešní době dbá o své bezpečí a majetek stále více a více osob. Není se čemu divit, zloději čekají na tu správnou chvíli na každém rohu. I malá nepozornost vás může stát škodu v řádu několika tisíců korun.
- Zapomeňte na sociální sítě
- Jeden ze způsobů, jak najít pachatele je umístění videa na internet. Pokud umístíme video na sociální sítě, můžeme se dočkat toho, že lidé budou sdílet video na své profily a pomohou tak najít skutečného pachatele. Jasně, byla by to ta nejlepší volba, kterou můžeme udělat, ale není tomu tak. Pokud umístíte video na internet bez vědomí osoby, která krádež uskutečnila, můžete se dočkat pokuty od úřadu za porušení osobních údajů.
Obraťte se na policii
Máte-li záznam z kamer, doneste jej na policii, která se pustí do podrobného vyšetřování a sama se rozhodne, zda video zveřejní či nikoli. Pak už je jen otázka času, za jak dlouho policie dotyčnou osobu najde, zda bude soukromé video dostačující důkazní materiál a v jaké hodnotě se škoda stala.
- Soukromá osoba musí dostatečně zdůvodnit proč a za jakým účelem chce kamerový systém se záznamy využívat.
- Nahraný záznam musí být chráněn a zpřístupněn jen určitým osobám.
- Kamery nesmí být umístěny na místech, kde se odehrávají soukromé a intimní záležitosti.
Co si budeme povídat, požadavků, které musí dotyčná osoba splnit je opravdu spousta. Nikde ale není zákonem stanoveno, že jsou tyto požadavky opravdu tím nejdůležitějším, podle čeho by se měli úřednici rozhodovat – někdy hold záleží na náladě a sympatii dané osoby.
V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte ZDE.